הרכב האפרו-ערב הישראלי “רבע לאפריקה”, מההרכבים היותר עסוקים ופעילים בשנים האחרונות, הספיקו לעבור קילומטראז’ מרשים מול קהל אוהב, להופיע כמעט על כל במה אפשרית, ולסחוף אחריהם קהל מעריצים נאמן.
ההרכב המשלב ג’אז-פאנק ישראלי עם מוסיקת גרוב אפריקאית וים תיכונית הופיע בשנות פעילותו באין ספור מועדונים, פסטיבלים גדולים והופעות ‘סולד אאוט’ בארץ ובחו”ל, ומופיעים עם ולצד שמות גדולים, כשהם סוחפים אחרים קהל רב ומחבק.
סולמות המקאם הערבי, מקצבים אפריקאיים וג’אז-Funk, זה התמהיל המוזיקלי שמאחורי רבע לאפריקה, אנסמבל רב תרבותי ושורשי, היוצר קולאז’ מוזיקלי מרומם נפש שלא משאיר את הלב והאוזניים אדישים.
תמהיל הכלים הרב גוני אוסף לתוכו סקסופון, עוּד חשמלי, גיטרה, חצוצרה, כלי הקשה, סינטיסייזר, גיטרה בס, תופים ושירה, ומורכב מנגנים מובילים בתחומם  אשר מנגנים בהרכבים מוכרים (נצ’י נצ’, קרולינה, אריאל זילבר, אבישי כהן, מוש בן ארי, שלום חנוך, אמדורסקי, ריף כהן, AWA , סגיב כהן, יוסי סאסי ועוד), כולם יחדיו יוצרים את הפיוז’ן הייחודי שהוא בעצם רבע לאפריקה.

סיפורו של ההרכב מתחיל בשנת 2014, יקיר ששון ואליסף בשארי אשר הספיקו לעבוד עד כה עם אמנים מובילים בארץ ובחו”ל מחליטים לעזוב הכל ולצאת למסע מוסיקאלי בהודו. לחפש השראה ולכתוב שירים חדשים ביחד.
המוסיקה אשר נכתבה אי שם בדרום הודו- אלו שירי הלהקה.
סיפור האלבום החדש שראה בכורה  בפברואר 2017, הוא בעצם סיפורו של המסע המוזיקאלי המשותף, אשר נכתב במקור מעבר לים ביבשת הרחוקה והושלם כאן ביפו העתיקה,
ושיריו הפכו ללהיטים בתחנות הרדיו השונות, בפלייליסטים רבים ומאות אלפי צפיות במדיות השונות.
לקליפ השיר “תהביל תרבח” לחצו כאן.
במהלך 2017 רבע לאפריקה שיחררו את השיר הרשמי של אירועי תל אביב והמכביה,
ובנוסף הפיקו את השיר הרשמי של תאגיד “כאן”, כשיר הנושא של התאגיד עם הזמר האורח אליעד נחום אשר הפך לשיר הרשמי של רשת ג’, רשת ב’ , 88, וערוצי טלביזיה “כאן”.
שירי ההרכב משודרים בתחנות הרדיו וההרכב הופיע בכל תוכנית טלביזיה אפשרית, שירי פרומו, וכשיר הנושא של סדרת המופת של קשת12 – “כיפת ברזל”.
צפו להופעה שלא משאירה אף אחד אדיש וגורמת לתנועות בלתי רצוניות של האגן!